Kredyt pod zastaw bez zaświadczeń

Kobieta podpisuje długopisem umowę

Kredyty pod zastaw stanowią oddzielny rodzaj zobowiązań finansowych, które proponują zwykle prywatne przedsiębiorstwa pozabankowe. Dzięki nim wielu konsumentów może uzyskać potrzebne środki finansowe pomimo zadłużenia, gdy bank odmówił udzielenia kredytu. Choć czasem do jedyne wyjście z trudnej sytuacji materialnej, każda osoba decydująca się na pożyczki z zabezpieczeniem winna dokładnie oszacować koszt obsługi tego zobowiązania finansowego.

Kredyt pod zastaw – czym jest?

Zaciągnięcie zobowiązania finansowego w zamian za dobro, które należy do pożyczkobiorcy określa się mianem kredytu pod zastaw. Idea tego przedsięwzięcie jest nieco podobna do zastawiania różnych przedmiotów w lombardzie. Z tą jednak różnicą, że w przypadku kredytu ich właściciel może je nadal wykorzystywać. Najczęściej zastaw stanowią:

 • nieruchomość – np. mieszkanie, dom, lokal użytkowe, garaż
 • działka
 • samochód
 • złoto
 • dzieła sztuki

Każde z powyższych dóbr prezentuje pewną wartość, w zamian za nie ich posiadacz może uzyskać określoną kwotę pożyczki. Istotne jest by należały one do wnioskodawcy, nie znajdowały się w innym zastawie oraz nie były przedmiotami licytacji komorniczej.

Kredyt pod zastaw- za i przeciw

Ilustracja prezentująca szale wagi z domem i procentami
Kredyty pod zastaw mieszkania są zawsze obarczone ryzykiem

Dla wielu konsumentów zaciągnięcie zobowiązania pod zastaw mieszkania stanowi ostatnią deskę ratunku. Z reguły są to osoby, które z różnych przyczyn potrzebują większej sumy pieniędzy a ich sytuacja materialna nie pozwala na ubieganie się o produkty finansowe z sektora bankowego. Główne zalety tego typu przedsięwzięcia to możliwość uzyskania gotówki w krótkim czasie oraz brak konieczności dostarczania dokumentów potwierdzających dochód. Ponadto procedura wnioskowania o kredyt odbywa się przez internet. Jednak zanim postanowimy o zastawianiu naszego mieszkania czy samochodu, musimy pamiętać, że tego rodzaju propozycje są obarczone sporym ryzykiem. Jeśli nie uregulujemy zobowiązania w terminie, czeka nas spłata wysokich odsetek. Dodatkowo dane dobro przechodzi w ręce firm, która udzieliła kredytu. Co więcej, niektóre przedsiębiorstwa niestety wymagają wymeldowania lub pozostawienia auta i braku możliwości korzystania z niego. Dlatego wybór odpowiedniego pożyczkodawcy jest kluczowy i należy go dokonać po dokładnej analizie poszczególnych ofert.

Jak znaleźć dobrą i uczciwą firmę?

Skupmy się przede wszystkim na zobowiązaniach finansowych, w których przedmiotem zastawu jest nieruchomość. Firma, która zaoferuje nam to rozwiązanie powinna:

 • nie wymagać od nas wymeldowania
 • nie przywłaszczać danej nieruchomości
 • zaproponować korzystne oprocentowanie, które pozwoli nam uregulować pożyczkę na czas
 • być doświadczoną na tym obszarze działania instytucją

Wymienione powyżej cechy dotyczą między innymi Grupy Inwestycyjnej Safe House, która świadczy kredyty pod zastaw nieruchomości. Od swych potencjalnych klientów oczekuje jedynie wpisu do działu IV Księgo Wieczystej. Odbywa się to w ten sam sposób, jak w przypadku kredytów hipotecznych udzielanych przez banki. Wpis zostaje wykreślony po zwrocie całej kwoty kredytu.

Aby aplikować o kredyt pod zastaw należy przedłożyć następujące dokumenty:

 • Wypis z Księgi Wieczystej
 • Akt Notarialny
 • Zaświadczenie o liczbie osób zameldowanych w lokalu
 • Zdjęcia obiektu z zewnątrz i wewnątrz
 • Zaświadczenie dotyczące płatności czynszowych, dla domu wypis i wyrys rejestru gruntów

Safe House działa na rynku finansowym od roku 1990. Posiada ogromne doświadczenie w realizacji usług kredytowych a dodatkowo prowadzi skup nieruchomości. Jest uczciwą i profesjonalną instytucją, która pomogła wielu Polakom w trudnej sytuacji materialnej.

Posted on: 6 listopada 2018, by :