Pożyczki dla zadłużonych

Kawa na szklanym stoliku na konferencji

Niestety prognozy biur informacji gospodarczych wskazują na to, iż Polacy nadal chętnie zaciągają kredyty, ale także z łatwością popadają w zadłużenie. Ma to związek z nieprzewidzianymi sytuacjami, utratą płynność finansowej lub po prostu nieprawidłowymi zarządzaniem domowym budżetem. Konsekwencje nadmiernego zadłużenia są bardzo przykre i w ostateczności prowadzą do postępowania egzekucyjnego a tym samym dalszych rozstrzygnięć w roszczeniach cywilno-prawnych realizowanych przez komornika. Gdy spełni się ten najczarniejszy scenariusz, osobie zadłużone bardzo trudno uzyskać pieniądze od instytucji świadczącej zobowiązania finansowe. Bank w żadnym wypadku nie zaoferuje takiej szansy, pozostaje zatem jedynie strefa pozabankowa.

Pożyczki dla zadłużonych

Każdy konsument, które reguluje zobowiązanie finansowe wobec wierzyciela staje się automatycznie dłużnikiem. Zaciągając kredyt gotówkowy w banku, jesteśmy dłużni właśnie tej instytucji określoną kwotę pieniędzy. Wybierając chwilówkę, posiadamy dług wobec firmy pożyczkowej. Jest to normalna kolej rzeczy. Jeśli zwracamy wszystkie należności zgodnie z wyznaczonym terminem tym samym wywiązując się z umowy, budujemy swoją pozytywną historię kredytową. W odwrotnym przypadku, zostajemy wpisani do rejestru dłużników, a jeśli nie dojdzie do porozumienia i spłaty zaległości wobec wierzyciela, rozpoczyna się smutna droga postępowania egzekucyjnego.

Pożyczki dla zadłużonych z komornikiem
Grafika prezentująca kobietę z rozłożonymi rękoma
Kredyty z komornikiem to ryzykowne rozwiązanie

Pamiętajmy, iż komornik wkracza do sprawy wtedy, gdy dłużnik odmawia współpracy z wierzycielem lub jednostką go reprezentującą i trudno z nim nawiązać jakikolwiek kontakt. Nim dojdzie do postępowania egzekucyjnego, jest jeszcze etap, gdy zadłużenie można odpowiednio rozłożyć na raty dzięki porozumieniu z wierzycielem. Zajmują się tym odpowiednie firmy windykacyjne. Jeśli dłużnik nie wykaże żadnych chęci rozwiązania problem, sprawa trafia do sądu.
Obecność w jego życiu komornika świadczy o tym, iż jest to osoba o bardzo niskiej wiarygodności kredytowej.
By uzyskać kredyt z komornikiem należy przede wszystkim zwrócić się do prywatnych przedsiębiorstw, które oferują pożyczki pod zastaw lub kredyty oddłużeniowe. Jednak istnieje duże ryzyko, iż poniesiemy przez to więcej szkody niż pożytku. Kredyty oddłużeniowe bywają wysoko oprocentowane, a te pod zastaw wiążą się często z przywłaszczaniem dobra, które będzie stanowiło zabezpieczenie pożyczki.

Posted on: 22 października 2018, by :